Forum Historia Sztuki Strona Główna
Zaloguj

inne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Historia Sztuki Strona Główna -> Kultura - Wystawy, muzea, galerie itd.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PannaAnna




Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 10:38, 28 Lut 2010    Temat postu: inne

cześć, wybieram się dzisiaj na Teatr Maat Projekt - Wake Up In The Evening może ktoś chce się dołączyć?

reżyseria, dramaturgia, koncept: Tomasz Bazan
choreografia i wykonanie: Tomasz Bazan, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń, Katarzyna Mróz, Romuald Krążel, Łukasz Januszewski
czytają: Katarzyna Mróz, Piotr Trojan, Justyna Jasłowska, Kinga Boruń
muzyka: Arvo Part, Łukasz Januszewski
realizacja światła: Marcin Kabat Kowalczuk
teatr maat
Wspólne wydarzenia. Wspólne życie i przeżywanie. Wspólne oddychanie. Pewnego popołudnia coś pęka. Proces przemian niezwykle gwałtowny, pozostawia niezatartą rysę na współodczuwaniu.

Wake Up... to próba laboratoryjnego spojrzenia na proces pracy zespołowej poddanej całkowitej jednostkowej izolacji. Spektakl oparty jest na indywidualnych spojrzeniach artystów na ich wspólne doświadczenia. To próba odpowiedzi na pytanie, na ile doświadczenia artystów mogą być traktowane wspólnie a na ile należy je traktować jako zbiór jednoczesnych i odizolowanych działań.

"Trudne życie artysty
Bycie tancerzem nie jest łatwe. Droga do osiągnięcia sukcesu też bywa trudna - zawsze poprzedzona długą pracą nad spektaklami, treningami i próbami. Czasem ciężko dojść do porozumienia między poszczególnymi tancerzami, całą grupą oraz osobą, która jej przewodzi. O tym właśnie mówi spektakl "Wake up in the evening" Teatru Maat Projekt.
Przedstawienie powstawało w kilku fazach - początkowo było bardziej kameralnym występem założyciela Maat Tomasza Bazana oraz Kingi Boruń i Justyny Jasłowskiej, więc osób tworzących trzon zespołu. Później spektakl został rozbudowany i pojawili się w nim Katarzyna Mróz (współpracująca z teatrem w jego początkach) oraz osoby, które tworzyły z Bazanem już po listopadowym pokazie "work in progress", a zatem Romuald Krężel (świetny "Idiota albo trans") oraz Piotr Trojan (wspólny projekt z Teatrem ZL "Król Olch"). Wszystkich połączyła zatem artystyczna współpraca z Tomaszem Bazanem - reżyserem i autorem konceptu całości "Wake up in the evening".
Każde z nich na scenie opowiada swoją historię - niektórzy za pomocą ruchu, inni bezpośrednio poprzez słowa. Z ich relacji zawsze wynika, że tworzenie to ciężka, męcząca praca. Ważna jest powtarzalność sekwencji ruchów lub wypowiadanych słów, czasem nużąca widza jednostajnością, lecz z drugiej strony świetnie przedstawiająca jak monotonna potrafi być praca tancerza lub aktora. Pokazana zostaje ambicja, uporczywe dążenie do ciągłego rozwoju i ćwiczenie pod okiem mistrza. W każdym zespole mogą nagle pojawić się nieuniknione konflikty. Praca w zespole bywa trudna, bo każdy z jego członków chce mieć coś do powiedzenia - symboliczna jest scena, gdzie Bazan, Jasłowska i Boruń wystukują rytm butami, wzajemnie próbując się zagłuszyć." (...)
Wioleta Rybak
Teatralia Lublin

Fotorelacja Wiadomości24.pl

Kiedy: 19:00
Gdzie: Art Studio ACK UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Bilety: 10 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury
Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PannaAnna dnia Nie 10:39, 28 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
PannaAnna




Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 23:08, 21 Mar 2010    Temat postu:

II Lubelskie Spotkania z Komiksem

W dniach 8-9 maja 2010 roku w ACK UMCS Chatka Żaka przy ulicy Radziszewskiego 16 w Lublinie
odbędą się II Lubelskie Spotkania z Komiksem.

Organizatorami imprezy są:

* Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza"
* ACK UMCS Chatka Żaka.

w programie :konkursy,prelekcje, warsztaty, dyskusje, spotkania z twórcami, bitwy komiksowe

Informacje na temat imprezy będą na bieżąco uzupełniane.
Fotorelacje z poprzedniej edycji dostępne w serwisach [link widoczny dla zalogowanych] oraz [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Krol Julian




Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: z Madagaskaru

PostWysłany: Wto 21:32, 23 Mar 2010    Temat postu:

dnia 27 marca (sobota) w Świdnickim Kinie Lot odbywa się organizowany przez MOK konkurs młodej muzyki jazzowej, konkurs trwa od 12, o 19 jako gwiazda wystąpi Michał Urbaniak ze swoim trio. Więcej informacji: [link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
PannaAnna




Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:49, 03 Maj 2010    Temat postu:

Panie i panowie, ziomy i ziomale

4 czerwca(piątek po bożym ciele) wybieramy się ze znajomymi do Gardzienic na Kosmos ([link widoczny dla zalogowanych]). Załatwiłam tańsze bilety-ok. 36 zł( normalnie- 45), jedziemy busikiem , a że to niedaleko, więc dojazd wyniesie grosze. zarezerwowałam 20 biletów.


krótko o Gardzienicach:
Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"

to jedna z najbardziej znanych grup teatru eksperymentalnego na świecie. Byli pionierami nowego trendu w teatrze światowym. Dorobek Gardzienic wywarł wielki wpływ na wielu praktyków teatru na całym świecie i był szeroko opisywany w wielu publikacjach. (Gardzienice, Praktyki teatralne Włodzimierza Staniewskiego, Zbigniew Taranienko, Wydawnictwo Test, Lublin 1997, Twentieth Century Actors Training, Alison Hodge, Routledge, Londyn 2000)

Zespół stał się dobrze rozpoznawalny dzięki swym rygorystycznym badaniom w zakresie rdzennych i antycznych tradycji muzycznych, swym potężnym cielesnym i głosowym technikom w pracy aktorskiej, swemu zaangażowaniu w tworzenie teatru w naturalnym środowisku i naciskowi kładzionemu na zasady wzajemności i muzyczności.
W ostatnich latach teatr skupia uwagę na Starożytnej Grecji jako źródle europejskiej kultury. Eksploruje się tu zapomniane techniki aktorskie teatru antycznej Grecji odnosząc się do istniejących ikonograficznych i literackich źródeł, jak też do zabytków muzyki antycznej Grecji oraz do technik cielesnych. Wiedzie to w swym założeniu do wskrzeszenia tragedii z ducha muzyki.



Myślę, że każdy choć raz powinien obejrzeć ich w akcji. Wg. mnie są naprawdę niesamowici , a ich spektakle aż kipią energią. Jeśli ktoś miałby ochotę się wybrać, podaję swoje namiary:

gg: 5733755
mail:stanczyk.a.m@gmail.com
tel:502983810


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez PannaAnna dnia Pon 20:49, 03 Maj 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Historia Sztuki Strona Główna -> Kultura - Wystawy, muzea, galerie itd. Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Programy
Regulamin